Akcesoria łazienkowe w kabinie prysznicowej 

W co wyposażyć prysznic, aby korzystanie z niego było zawsze komfortowe? Wybierając poszczególne akcesoria łazienkowe, zwróć uwagę, że w kabinie prysznicowej panują wyjątkowe warunki i nie każde wyposażenie sprawdzi się tam dobrze. Co brać pod uwagę przy wyborze dodatków pod prysznic? Dowiedz się więcej już teraz. 

Półki na kosmetyki 

W kabinie prysznicowej muszą znaleźć się półki, na których ustawisz żel pod prysznic czy szampon. Okazuje się, że takie wyposażenie musi być wykonane z dobrej jakości materiału. Nie może ulegać korozji pod wpływem działania wody, wilgoci czy wysokich temperatur. Najlepiej sprawdzą się półki pod prysznic metalowe, raczej nie zaleca się tych, które są wykonane z naturalnego drewna. Kup raczej otwarte półki, aniżeli zamykaną szafkę, która raczej nie będzie funkcjonalna w kabinie. 

Mata antypoślizgowa 

Korzystanie z kabiny prysznicowej musi być nie tylko wygodne, ale i bezpieczne. Pod wpływem działania wody podłoże kabiny albo płytki podłogowe mogą stać się bardzo śliskie. Zainwestuj w dobrą matę antypoślizgową, szczególnie jeśli pod prysznicem kąpią się dzieci albo seniorzy. 

Siedzisko i poręcz 

Korzystanie z kabiny prysznicowej może być jeszcze wygodniejsze, jeśli wyposażysz strefę prysznicową w specjalną poręcz do podtrzymania się oraz w wygodne siedzisko. Takie akcesoria sprawdzają się nie tylko w przypadku seniorów, ale są opcją dla każdego, kto wymaga od łazienki pełnej funkcjonalności i komfortu jej użytkowania.