Co jeść, aby wzmocnić swój wzrok?

Z wiekiem wielu z nas doświadcza problemów ze wzrokiem, takich czy innych. Do najczęstszych należą problemy z widzeniem drobnych szczegółów na odległość, co może utrudniać czytanie drobnego druku lub śledzenie meczu w telewizji. Chociaż istnieje wiele sposobów rozwiązania tego problemu poprzez zastosowanie soczewek korekcyjnych lub operacji, możesz również wzmocnić swoje oczy poprzez odpowiednie odżywianie.

 

Składniki odżywcze, które wspierają Twój wzrok, znajdują się w tych samych pokarmach, które przynoszą korzyści całemu Twojemu organizmowi. Najlepszą dietą dla oczu jest ta sama dieta, która wspiera ogólny stan zdrowia: bogata w przeciwutleniacze, pełnowartościowa dieta bogata w owoce i warzywa, o niskiej zawartości cukru i rafinowanych ziaren. Przeciwutleniacze zawarte w świeżych produktach chronią Twój organizm przed szkodliwymi wolnymi rodnikami – sprawcami starzenia się i chorób. 

Twoja dieta powinna również zawierać chude źródła białka, takie jak ryby i drób, które, jak wykazano, zmniejszają ryzyko wystąpienia zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem. Oprócz tego, większość lekarzy zaleca spożywanie pokarmów bogatych w kwasy tłuszczowe omega-3; te niezbędne tłuszcze są świetne dla zdrowia oczu, ale znajdują się głównie w tłustych rybach, takich jak łosoś i tuńczyk, więc wegetarianie będą musieli uzyskać je z oleju lnianego lub innych źródeł roślinnych. Więcej podobnych ciekawostek znajdziesz na stronie https://brainboss.pl/