Czy warto kupować motocykl bez ABS?

Czy warto kupić motocykl bez ABS-u? ABS jest skrótem od angielskiej nazwy anti-lock braking system i odnosi się do funkcji bezpieczeństwa, która automatycznie uruchamia hamulce na wszystkich czterech kołach, gdy kierowca naciska na pedał hamulca. Ogranicza to poślizg i utrzymuje motocykl w pionie. Wiele nowoczesnych motocykli jest wyposażonych w ABS jako opcja, ale niektóre nie.

 

„Czy powinienem kupić motocykl bez ABS?” to częste pytanie wśród potencjalnych nowych kierowców, którzy kupują swój pierwszy motocykl. Odpowiedź zależy od wielu czynników, w tym od tego, jaki rodzaj jazdy chcesz uprawiać, ile jesteś skłonny wydać na motocykl i czy stać Cię na zakup motocykla z ABS w późniejszym czasie, jeśli zdecydujesz, że chcesz go mieć.

ABS nie jest w żadnym wypadku koniecznością w motocyklu, ale przez większość profesjonalnych kierowców jest uważany za dobrą rzecz do posiadania. Jeśli planujesz poważną jazdę po szlakach, gdzie ostre hamowanie jest konieczne, aby ominąć przeszkody na drodze, to ABS może być czymś wartym rozważenia. Jeśli jednak Twoja jazda będzie się ograniczać głównie do jazdy po ulicach, to być może wydanie pieniędzy na inne elementy, takie jak podgrzewane uchwyty lub bagażniki, będzie bardziej korzystne niż zakup motocyklu z ABS. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://onetrace.pl/