Czyj to numer?

Nawet jeśli nasza książka telefoniczna jest wypełniona doszczętnie, z pewnością nie posiadamy numerów do wszystkich osobników, którzy żyją w naszej dzielnicy. Nierzadko namyślamy się więc, kto dzwoni, jeżeli na ekranie telefonu widnieje obca kombinacja liczb. Zwykle w takich momentach najzwyczajniej nie odbieramy, ponieważ nie chcemy rozmawiać z obcymi osobami. Niemniej jednak jeżeli obcy nam numer spróbuje skontaktować się ponownie, zechcemy sprawdzić, kto może być jego właścicielem. A jak to sprawdzimy?

Nie powinniśmy od razu lecieć na policję, skoro przecież nie każde obce telefony tworzone są przez oszustów. Często nieznajomy numer telefonu może przynależeć do członka naszej obszernej rodziny, który po prostu kupił nowy aparat telefoniczny albo zmienił swojego operatora. A jeżeli mamy dojście do Internetu, sami sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wklepać kombinację cyfr do popularnej strony szukającej albo od razu zrobić użytek ze strony, jaka interesuje się testowaniem i opisywaniem rozmaitych numerów. To ona właśnie powie nam samym, co to za numer i do jakiej osoby on może należeć. Wtedy samodzielnie zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać tajemniczy telefon.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać także i takie niepokojące telefony. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy przez przypadek odrzucić połączenie przyjaciela, który potrzebuje naszej porady.