Jak wzmocnić swoje paznokcie?

Wytrzymałość paznokci jest ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przygotowując paznokcie do manicure. Słaby paznokieć ma większe szanse na złamanie ponieważ jest bardziej podatny na rozdarcie i rozerwanie, szczególnie podczas procesu opiłowywania. Zbyt cienkie paznokcie nie wyglądają również tak ładnie jak te grubsze – im dłuższy paznokieć tym cieńszy, więc jeśli masz cienkie paznokcie lepiej będzie jak będą one krótkie.

 

Głównym czynnikiem wpływającym na wytrzymałość paznokci jest zdrowa dieta. Upewnij się, że otrzymujesz wystarczającą ilość witamin i innych składników odżywczych z pożywienia, aby Twoje paznokcie były wystarczająco silne aby utrzymać lakier. Picie dużej ilości wody pomoże również wzmocnić paznokcie. To ma sens: agenci nieruchomości zawsze mówią „Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja”, ale dla zdrowych paznokci to „Woda, woda, woda”. Im bardziej nawodniony jest twój organizm, tym więcej wody są w stanie wchłonąć twoje paznokcie i tym mocniejsze się staną. Powinnaś dążyć do wypijania co najmniej dwóch litrów wody każdego dnia – więcej, jeśli to możliwe!

Inne rzeczy które możesz zrobić dla zdrowszych paznokci to nałożenie dobrej bazy na naturalne paznokcie przed nałożeniem lakieru i używanie olejku do skórek przynajmniej raz w tygodniu aby je nawilżyć. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://vibeglow.pl/