Jakie dodatki wybrać do jasnego pokoju?

Jasne pokoje mogą być wyzwaniem dla dekoratorów, ponieważ jasne pokoje są najłatwiejsze do zrobienia wyglądają ciemno przez zły wybór oświetlenia. Podczas próby dodania stylu do pokoju z silnym naturalnym oświetleniem, ważne jest, aby rozważyć, jak wiele z tego światła będzie blokowane przez twoje meble i akcesoria. 

 

Aby stworzyć spójny styl, będziesz chciał się upewnić, że większość naturalnego światła wpadającego do pokoju jest w stanie odbić się od Twoich mebli, tworząc miękką poświatę, która podkreśla wybraną paletę kolorów i nie jest obezwładniona przez jasność samej przestrzeni.

Jasne pokoje mają tendencję, aby wszystkie kolory wydawały się bardziej żywe. To może prowadzić niektórych dekoratorów do myślenia, że cała biała paleta będzie idealna dla tych typów przestrzeni. Podczas gdy biel odbija światło bardzo dobrze i naturalnie oświetla twój pokój, może również sprawić, że przestrzeń wydaje się większa niż jest w rzeczywistości. Biała paleta w dużej przestrzeni może być równie imponująca jak biała paleta w małej przestrzeni. Lepiej jest wybrać naturalne materiały, takie jak bawełna lub tkaniny lniane lub jaśniejsze kolory drewna, takie jak brzoza lub barwiona sosna. W ten sposób nadal będziesz miał wystarczający kontrast w swoim pokoju bez białych ścian i białych podłóg. Więcej artykułów na temat wnętrz znajdziesz na stronie https://budowaidom.pl/