Kto dzwonił do mnie z tego numeru

Jeśli nasz telefon komórkowy brzęczy, po prostu go odbieramy. Niestety, często nie wiemy, czy powinniśmy to spokojnie uczynić, bo obcy jest nam numer, który wyświetla się na urządzeniu. Zwykle pragniemy odkryć właściciela nieznanego numeru, więc odbieramy telefon, a wówczas rozmowa nierzadko zostaje przerwana. Da się jednak w inaczej odkryć swojego rozmówcę. Jak to zrobić?

Od razu zrezygnujmy z przeglądania ksiąg z numerami, gdyż one już od lat nie spełniają swoich zadań. Dobrze postąpimy, gdy skorzystamy z sieci i z nią odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej [przestrzeni napotkamy dziś odrębne strony internetowe, jakie zajmują się wyłącznie numerami telefonów – poznają je, określają i piszą, do kogo one należą. Zajrzyjmy koniecznie na taką witrynę, a następnie wpiszmy do jej rubryki numer, który ciągle do nas telefonuje. Bardzo możliwe, że błyskawicznie otrzymamy odpowiedź mieszczącą dane na temat konkretnego numeru. Warto zauważyć, że tego typu strony są uzupełniane nie jedynie przez ich twórców, ale także przez normalnych ludzi. Oni oceniają numery telefonów, określają, do jakiej osoby one mogą należeć i ustalają, czy będą one bezpieczne. My także możemy publikować wiadomości o nietypowych właścicielach numerów, by w jakimś sensie pomóc innym ludziom. Na pewno powinniśmy to robić właśnie w Internecie.

Jeżeli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu znaleźć go przez internet. Wiele portali internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto może być posiadaczem danego numeru, dlatego powinniśmy tylko wziąć informacje z tych stron. Czyńmy tak zawsze, jeśli będziemy się wahać, czy powinniśmy spokojnie odebrać swoją komórkę. Dobrze w końcu zawsze być ostrożnym.