Naturalne oleje tłoczone na zimno

Oleje tłoczone na zimno są produkowane w sposób naturalny i bez ciepła. Mogą być wykonane z oleju z oliwek, orzechów lub nasion. Oleje tłoczone na zimno mają udowodnione właściwości zdrowotne dla organizmu i są bogate w witaminy, minerały i przeciwutleniacze. Są one także łatwo przyswajalne dla organizmu.

Naturalne oleje tłoczone na zimno zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe, które są ważne dla naszego zdrowia. Mają one również właściwości antyoksydacyjne, co oznacza, że neutralizują wolne rodniki, które mogą uszkadzać DNA i prowadzić do powstawania nowotworów.

Oleje tłoczone na zimno mogą zwiększyć spożycie zdrowych tłuszczów w diecie, jednocześnie zwiększając wchłanianie składników odżywczych ze spożywanych pokarmów. Mogą również pomóc w utracie wagi, zmniejszając głód i spowalniając czas trawienia. Co więcej, oleje tłoczone na zimno zmniejszają stany zapalne w organizmie, które są związane z wieloma przewlekłymi chorobami, takimi jak cukrzyca i choroby serca.

Istnieje wiele różnych sposobów spożywania olejów tłoczonych na zimno, w zależności od osobistych upodobań – od polania sałatki lub zmieszania ich z jogurtem, do dodania ich do kawy, a nawet użycia ich jako zamiennika masła podczas gotowania.

Najzdrowsze naturalne oleje tłoczone na zimno to olej z orzechów laskowych, migdałów, oliwek, awokado, kukurydzy i słonecznika. Mogą one pomóc w utracie wagi i poprawie zdrowia.