Skoki ze spadochronem sposobem “na linę”

Skoki spadochronowe to ciekawy sport ekstremalny. Osoby, które nie chcą wiązać z tym sportem swojego życia i nie planują nigdy zostać instruktorem, ale chciałyby spróbować swoich sił w samodzielnym szybowaniu, mogą przejść przez kurs “na linę”. Zobacz, jak wygląda.

 

Skoki nad Wrocławiem

Skoki ze spadochronem Wrocław to ciekawa propozycja zarówno dla mieszkańców tej okolicy, jak i dla osób, które przyjadą tu na wakacje i chciałyby urozmaicić swój pobyt zastrzykiem adrenaliny. Odbywają się na terenie lotniska aeroklubu i są prowadzone przez profesjonalistów, którzy mają na swoim koncie tysiące bezpiecznych skoków i lądowań. Co więcej, to zabawa dosłownie dla każdego.

 

Dlaczego warto spróbować “na linę”?

Metoda na linę jest propozycją dla osób, które chciałyby wykonać skok samodzielnie, nie w tandemie, ale nie są do tego profesjonalnie przygotowane za pomocą szkolenia AFF. Szkolenie “na linę” to alternatywa dla tych, którzy nie będą wiązać się z tym sportem na stałe i szukają szybkiego, bezpiecznego sposobu na oddanie choć jednego (albo kilku) skoków samodzielnie.

 

Jak wygląda skok z liną?

To bardzo bezpieczna metoda, ponieważ po kursie teoretycznym młody skoczek opuszcza samolot na wysokości około 1000 m. Jednocześnie jego spadochron jest zabezpieczony liną, której koniec znajduje się na pokładzie. Dzięki temu następuje natychmiastowe i automatyczne otwarcie czaszy samolotu. W efekcie cały lot jest po prostu spokojnym, przyjemnym szybowaniem aż do ziemi.