Stolarka okienna

Wiesz co to jest stolarka okienna? Stolarka okienna to rodzaj ramy okiennej. Jest zwykle wykonany z aluminium lub winylu i pomaga utrzymać okno na miejscu. Jeśli szukasz nowej ramy okiennej, koniecznie rozważ stolarkę okienną. To świetna opcja dla wielu domów.

Do czego służy stolarka okienna?

Stolarka okienna zapobiega wietrzeniu domu i zapewnia dodatkową izolację cieplną. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza jeśli twoje okna są stare lub nieszczelne. Ramy okiennice mogą również poprawić estetykę Twojego domu.

Nowoczesna stolarka okienna składa się z kilku podstawowych elementów:

  • ramy okiennej,
  • skrzydła okiennego,
  • okuć,
  • uszczelek.

Rama okna to metalowa lub drewniana konstrukcja, która montowana jest do ściany budynku. Skrzydło okienne wykonane jest z materiału izolacyjnego (np. PCV, drewno), które osadzone jest w ramie. Okucia to elementy, które mocują skrzydło okienne do ramy oraz zapewniają jego prawidłowe funkcjonowanie (otwieranie, zamykanie). Uszczelki to materiał izolacyjny umieszczony między skrzydłem a ramą okna, który zabezpiecza przed utratą ciepła.

Nowoczesna stolarka okienna jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu doskonale izoluje od hałasu i zimna. Ponadto cechuje się estetyką i elegancją. Może być również dopasowana do każdego stylu budynku. Skrzydła okienne są dostępne w różnych kolorach oraz wariantach wzornictwa.