Yaskawa

Źródło: https://magsteron.pl/

Yaskawa Electric Corporation to ceniony japoński producent urządzeń stosowanych w szeroko rozumianej automatyce i inżynierii. W jego ofercie znajdziesz wiele serwonapędów, sterowników maszyn, napędów AC, przełączników czy robotów przemysłowych. Firma zajmuje się również produkcją systemów technologii informacyjnej, sprzętu energetycznego i elektroniki przemysłowej. Na szczególną uwagę zasługują falowniki tej marki, które znajdują się w Magsteronie.

Yaskawa V1000 – czym charakteryzują się falowniki CIMR-VC4A0009BAA, CIMR-VC4A0001BAA oraz CIMR-VC4A0023FAA z tej serii?

Yaskawa V1000 to seria kompaktowych, uniwersalnych oraz funkcjonalnych falowników, a do najciekawszych urządzeń z tej rodziny należą dostępne w naszej ofercie modele CIMR-VC4A0009BAA, CIMR-VC4A0001BAA oraz CIMR-VC4A0023FAA. Przemienniki te zasilane są 3-fazowo napięciem 3x380V, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdzają się w różnych zadaniach. Do ich zalet należy optymalny stosunek dużej mocy względem niewielkich gabarytów fizycznych. Na uwagę zasługuje też wysoka częstotliwość wyjściowa. Inne falowniki z tej serii występują również w 1-fazowym wariancie zasilania.

Specyfikacja techniczna

Wyróżnione przez nas falowniki to urządzenia wektorowe, które posiadają moc w zakresie 0,2-7,5 KW oraz przeznaczone są dla silników o prądzie znamionowym od 1,2 do 18 A. Wszystkie przemienniki odznaczają się stopniem ochrony IP20, przez co są wyjątkowo trwałe i niezawodne. Producent gwarantuje ich żywotność do nawet 10 lat pracy. Urządzenia posiadają nieduże rozmiary, jednak osiągają przy tym przeciążalność do 120% podczas normalnej pracy oraz do nawet 150% przy wysokim obciążeniu. Takie rozwiązanie daje możliwość napędzania jednostek z typoszeregu większych o jeden rozmiar. W standardowym wyposażeniu falowników znajdują się niezbędne protokoły i interfejsy, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania dodatkowych wyjść analogowych do zadawania parametrów. Przemienniki dysponują solidnymi zaciskami bezśrubowymi do szybkiego montażu, a także posiadają liczne magistrale komunikacyjne – w tym Ethernet, Profibus czy Modbus.