Co warto zabezpieczyć w domu przed dziećmi?

Wraz ze wzrostem liczby poradników dla majsterkowiczów w Internecie, może być trudno wiedzieć, czy robisz wszystko, co możliwe, aby zapobiec wypadkom i urazom dzieci w swoim domu. Umieszczenie każdego przedmiotu poza ich zasięgiem, zasłonięcie każdego możliwego kąta – to nie jest realistyczne. Jakie środki ostrożności warto podjąć, a jakie są zbędne?

 

Istnieje kilka kluczowych obszarów wymagających uwagi:

 

-Szafy: Jest to jeden z najczęstszych obszarów w domu, do którego dzieci mogą się dostać, ale prawdopodobieństwo, że będą w stanie wyrządzić jakiekolwiek szkody lub krzywdy jest niezwykle niskie. Jeśli dziecko znajdzie drogę do szafki, może być w stanie przewrócić rzeczy lub wyciągnąć szuflady i zrobić bałagan, ale w przeważającej części, są one mało prawdopodobne, aby zranić siebie. Nie musisz spędzać dużo czasu na zabezpieczeniu szafek przed dziećmi tylko dlatego, że wydaje się to oczywiste.

 

-Schody: Inny pospolity teren dla wypadków jest schody, ale to także wydaje się oczywistym ryzykiem – ale pomyśl o tym, jak wiele maluchów dostaje się do psot na schodach każdego dnia. Spadają w dół ich, tumble w dół ich z lekkomyślnie abandon, i nawet biegać w górę one jak są na zabawie karnawałowej jazdy. 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://domup.pl/