Na jakie drzwi balkonowe warto się zdecydować?

Poza Stanami Zjednoczonymi zamiast drzwi zawiasowych często stosowane są drzwi przesuwne i wahadłowe. Zazwyczaj drzwi przesuwne są instalowane w otworach zewnętrznych, które muszą być przystosowane do wiatru i warunków atmosferycznych, a także wymagają izolacji. Dzięki temu są one doskonałym rozwiązaniem w przypadku drzwi balkonowych, które są narażone na działanie wiatru i żywiołów. To powiedziawszy, istnieją wady przesuwnych drzwi balkonowych, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji.

 

Przesuwne drzwi balkonowe wymagają więcej miejsca do otwierania i zamykania niż drzwi rozwierane. Dzieje się tak dlatego, że same drzwi nie mogą się obracać w miejscu, tak jak robią to drzwi uchylne; muszą się one przesuwać po progu otworu podczas otwierania lub zamykania, co oznacza, że nie można ich otworzyć z boku, tak jak drzwi rozwierane.

 

Przesuwne drzwi balkonowe są zazwyczaj cięższe niż wahadłowe, dodając więcej ciężaru do ramy balkonu. Dzieje się tak dlatego, że są one wyposażone w rolki, które poruszają się wzdłuż toru, gdy się otwierają lub zamykają. Drzwi wahadłowe zazwyczaj używają zawiasów wykonanych z lekkich materiałów, takich jak drewno lub aluminium , które utrzymują je wystarczająco lekkie, aby mogły być łatwo obsługiwane przez jedną osobę.

Przesuwne drzwi balkonowe mogą mieć wiele paneli, które rozciągają się na całej długości, podczas gdy wahadłowe składają się zazwyczaj tylko z dwóch paneli, które składają się razem na zawiasie. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://jakspokojnie.pl/