Czy introwertyk może zostać freelancerem?

Freelancing może być wspaniałym doświadczeniem dla introwertyka, ale może też być sporym wyzwaniem. Każdy, kto pracował w domu, może poświadczyć o samych korzyściach finansowych i psychicznych z tego sposobu prowadzenia działalności. Ale jako introwertyk, wielu ludzi uczy się, że istnieją również pewne konsekwencje bycia samemu przez cały dzień.

 

Jest kilka zalet pracy w domu: masz dużo czasu na wykonanie pracy; nie musisz zajmować się dress codem lub dojazdami; możesz robić przerwy, kiedy chcesz. Dla ekstrawertyków, którzy kochają ludzi i pragną interakcji, samotność może być ulgą od stresu związanego z obcowaniem z innymi ludźmi przez cały dzień. Jeśli jesteś jednak jestem introwertykiem,  musisz znaleźć inne sposoby na wypełnienie swojego czasu, jednocześnie wykonując swoją pracę. Jest to łatwe, jeśli mieszkasz sam – nie będziesz za nikim tęsknić, jeśli pozostaniesz w piżamie przez cały dzień! Ale kiedy mieszkasz z kimś innym, zwłaszcza z członkiem rodziny lub partnerem, który potrzebuje uwagi i towarzystwa, jest to bardziej skomplikowane.

 

Jeśli twój partner jest taki jak większość (przypuszczam, że zależy to od ich typu osobowości), będą szczęśliwi, jeśli spędzisz więcej czasu razem. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://teamowi.pl/