Jak założyć łańcuch rowerowy?

Pierwszym krokiem do zakładania łańcucha rowerowego jest upewnienie się, że łańcuch nie ma żadnej rdzy ani gruzu przymocowanego do niego. W tym celu należy przetrzeć łańcuch suchą szmatką. W przypadku obecności rdzy lub zanieczyszczeń należy użyć środka odtłuszczającego, aby się ich pozbyć.

Zazwyczaj podczas zakładania łańcucha rowerowego chcemy, aby był on nowy. Nie zawsze łatwo jest stwierdzić, czy łańcuch jest nowy czy nie, dlatego lepiej jest zachować ostrożność i zdjąć go, jeśli wygląda na zużyty wcześniej.

Po zdjęciu łańcucha z roweru należy najpierw założyć jedną stronę łańcucha. Aby to zrobić, musisz znaleźć ogniwo główne, które łączy obie strony łańcucha rowerowego razem. Ta część jest trudna, ponieważ wszystkie są różne. Ogniwa główne mogą mieć wiele różnych kształtów i rozmiarów.

Po znalezieniu ogniwa pośredniego łańcucha rowerowego, należy je otworzyć za pomocą szczypiec. Jeżeli w Twoim rowerze ogniwo główne otwiera się za pomocą małego bolca, to do jego otwarcia użyj klucza imbusowego zamiast szczypiec. Więcej natomiast o majsterkowaniu, dowiesz się ze strony https://singlezone.pl/