Jak dbać o klasyczne samochody?

Jako właściciel klasycznego samochodu, twoim zadaniem jest utrzymanie samochodu w jak najlepszym stanie. Jest to ważne zarówno ze względów bezpieczeństwa (ostatnią rzeczą, jaką chcesz, jest mieć wypadek, ponieważ twoje hamulce są uszkodzone), jak i ze względów finansowych (jeśli spieszysz się z naprawami, a praca jest tandetna, ryzykujesz, że będziesz musiał robić to wszystko od nowa). Wiele osób uważa, że dbanie o klasyczny samochód jest trudne, ale w rzeczywistości jest to dość proste, jeśli przestrzegasz tych kroków:

 

-Regularnie sprawdzaj poziom oleju silnikowego i upewnij się, że sam olej nie ma wycieków.

-Sprawdź, czy nie ma luźnych lub brakujących śrub i dokręć je. Sprawdź, czy części, które mogą być uszkodzone i wymagają wymiany, takie jak bezpieczniki lub paski.

-Sprawdzić, czy nie ma pękniętych lub kruszących się węży. Jeśli wąż jest pęknięty, wymień go natychmiast – mały wyciek może szybko przekształcić się w ogromny problem, gdy węże są zaangażowane. Jeśli węże są już popękane, najlepiej wymienić je jak najszybciej, aby nie doprowadziły do większych problemów.

-Myj swój samochód co kilka tygodni. Zapobiegnie to tworzeniu się rdzy na samochodzie, co może mieć bardzo negatywne skutki w dół drogi.

-Powinieneś również zaplanować regularne wycieczki.

Więcej artykułów na temat samochodów znajdziesz na stronie http://carsio.pl/