Jak naprawić wgniecione drzwi w samochodzie?

Wgniecenia w samochodach nie są tak rzadkie, ale istnieje właściwy sposób ich naprawy.

 

Otwórz drzwi samochodu i sprawdź, czy wgniecenie może być wybite. Wgniecenie wyskoczy, gdy tylko stukniesz w nie młotkiem. W większości przypadków jest to najlepsze rozwiązanie.

Ta strategia ma zastosowanie, jeśli dent nie jest głęboki (poniżej pół cala). Jeśli dent jest głębszy niż 1/2 cala, to należy rozważyć inne metody.

Jeśli chcesz przywrócić farbę swojego samochodu, to należy to zrobić po usunięciu wgnieceń z młotkiem. W przeciwnym razie lakier może się złuszczyć z powodu uderzenia młotkiem w wgnieciony obszar.

Jeśli chcesz usunąć wgniecenia z drzwi samochodu, to musisz wykonać następujące czynności:

1) Ostrożnie zdejmij wszystkie akcesoria przymocowane na panelu drzwiowym w pobliżu wgniecionego miejsca; obejmuje to klamki i płyty lub naklejki wszelkiego rodzaju (upewnij się, że nie ma ostrych krawędzi).

2) Pracuj z pistoletem grzewczym, aż plastik wokół wgniecionego miejsca stanie się na tyle elastyczny, że będziesz mógł go wyciągnąć. Jeśli wgniecenie jest poważne i plastik wokół niego jest zbyt twardy, aby go wyciągnąć, wtedy należy użyć palnika do podgrzewania zamiast pistoletu do podgrzewania; palnik sprawi, że plastik stanie się miękki bardzo szybko.

Więcej artykułów na temat motoryzacji znajdziesz na stronie https://teamuto.pl/ .