Jak wybrać najlepszą karmę dla kota?

Zastanawiasz się, jak wybrać idealną karmę dla Twojego pupila? Jesteś w dobrym miejscu!  W naszym poradniku znajdziesz wiele cennych wskazówek, dzięki którym bez problemu wybierzesz najlepsze produkty. To naprawdę proste!

Karmy suche i mokre

Karma sucha najczęściej sprawdza się jako uzupełnienie diety. Jeżeli kot nie pije zbyt wiele, nie powinno się stosować wyłącznie karmy suchej. Ponadto eksperci zalecają, aby wybierać produkty bezzbożowe oraz wysokomięsne. Dodatki takie jak: owies, proso, jęczmień i inne zboża mogą stanowić przyczynę alergii pokarmowej. Dlatego zawsze warto czytać składy na opakowaniach, a także zapytać o pomoc weterynarza.

Karmy mokre bardzo często sprawdzają się jako podstawa kociej diety. Najlepiej, aby produkt wyróżniał się wilgotnością na poziomie 80% i zawartością mięsa na poziomie minimum 70%. Dzięki temu możesz być pewien, że składniki odżywcze są wysokiej jakości, a ilość wody jest wystarczająca. Wysokiej jakości karmy możesz kupić w sklepie Aquael Zoo, w Arkadach Wrocławskich. Zajrzyj na stronę https://www.aquaelzoo.pl/content/36-arkady-wroclawskie i poznaj szczegóły.

Karmy lecznicze 

Twój kot zmaga się ze schorzeniami? Po konsultacji z weterynarzem sięgnij po karmę leczniczą. W sklepie Aquael Zoo z powodzeniem znajdziesz produkty dla pupili z alergiami czy problemami z pracą nerek. Oferta jest bardzo szeroka i zróżnicowana, więc na pewno sięgniesz po rozwiązania, które zapewnią kotu dobre zdrowie na lata. Wybierz sprawdzone karmy i zadbaj o zwierzaka!