Z czym powinno się prać jeansy?

Instrukcje dotyczące prania mogą być nieco mylące w przypadku dżinsów. To dlatego, że to nie są zwykłe dżinsy – to tkanina, która występuje w wielu różnych formach i ma różne potrzeby w zakresie prania. W czym więc należy prać jeansy?

 

Nie należy prać jeansów z innymi ubraniami, ponieważ tarcie o inne tkaniny spowoduje przedwczesne zniszczenie denimu. Dotyczy to prania dżinsów z t-shirtami, skarpetami, ręcznikami i innymi rzeczami wykonanymi z bawełny lub materiałów syntetycznych.

 

Głównym powodem, dla którego powinieneś prać dżinsy samodzielnie, jest to, że dżinsy są wystarczająco wytrzymałe, aby to znieść. Jeansy są grubsze niż większość ubrań i mogą wytrzymać stres związany z ocieraniem się o inne przedmioty w praniu. Z tego powodu będziesz chciał oddzielić swoje dżinsy od wszystkich innych przedmiotów tego typu. Nie jest to konieczne podczas prania ich w pralce, ale jeśli zdecydujesz się na pranie w pralce, upewnij się, że są same w siatkowej torbie lub na delikatnym cyklu. Jeśli chcesz uniknąć zbyt wielu kolorów razem w pralce lub suszarce, spróbuj oddzielić jasne od ciemnych, tak aby kolory nie krwawiły na siebie.

Jeśli chcesz, aby Twoje dżinsy wyglądały jak najlepiej przez jak najdłuższy czas, ważne jest, aby nie prać ich nadmiernie. Im dłużej nie będą prane, tym mocniejsze będą i tym dłużej będą służyć. Więcej artykułów na temat ubrań znajdziesz na stronie https://detaille.pl/