Jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka?

Jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka? Ważne jest, aby nauczyć dzieci jak się zachowywać, ale jeszcze ważniejsze jest zaszczepienie poczucia moralności. Dzieci patrzą na dorosłych jako na wzory do naśladowania i będą się uczyć przez przykład. Jeśli widzą, że dorośli postępują właściwie, będą naśladować.

 

Jako rodzice chcemy, aby nasze dzieci odniosły sukces w życiu. Chcemy, aby wyrosły na szczęśliwe i zdrowe oraz stały się produktywnymi członkami społeczeństwa. Jak więc rodzice mogą przyczynić się do tego sukcesu? Odpowiedź jest prosta: edukować swoje dziecko. Ale co to właściwie znaczy? Edukując swoje dziecko, uczysz je moralności i wartości, które może nosić przy sobie, gdy dorośnie.

Dzieci patrzą na swoich rodziców jako na wzór do naśladowania. Jeśli dziecko zobaczy, że zachowujesz się w sposób niesforny, pomyśli, że jest to dopuszczalne zachowanie. Jeśli dziecko widzi, że reagujesz z szacunkiem w obliczu przeciwności losu, jest bardziej prawdopodobne, że samo zareaguje w ten sam sposób w obliczu trudnych sytuacji. Uczenie dziecka, jak się zachowywać i upewnianie się, że wie, co jest dobre, a co złe, nie polega tylko na karaniu złego zachowania – chodzi również o nagradzanie dobrego zachowania. Wzmacniając dobre zachowanie za pomocą pozytywnego wzmocnienia, pomożesz dziecku nauczyć się lepszych zachowań i zachęcisz je do dalszego wykazywania się nimi. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://momom.pl/