Czy orzechy piorące działają?

Orzechy piorące to naturalny sposób na czyszczenie ubrań, ale mają swoje minusy. Prawda jest taka, że orzechy piorące nie są tak skuteczne, jak twierdzą. Mogą pomóc w usuwaniu plam, ale nie zabijają bakterii ani nie dezodoryzują ubrań. Jeśli chcesz wybrać naturalny środek do prania, istnieją inne produkty, które działają równie dobrze bez dodatkowych czynności i składników. Na cityislife.pl odszukasz z łatwością więcej podobnych treści! 

Czym są orzechy piorące?

Orzechy piorące (lub „kule piorące”) to małe kulki wykonane z plastiku lub szkła, które zawierają w środku mydło. Napełniasz je wodą i wkładasz do środka razem z praniem, aby je zmiękczyć, wysuszyć i usunąć plamy z ubrań. Idea jest taka, że zużywając mniej wody, oszczędzasz pieniądze na usługach komunalnych (i oszczędzasz energię). Problem w tym, że są lepsze sposoby na wykonanie tej pracy.

Orzechy piorące to naturalna trzcina, której można używać do czyszczenia ubrań. Pomysł polega na tym, że trzcina ta „wyczyści brud” z ubrań, pomagając zaoszczędzić pieniądze na detergentach i utrzymując świeży zapach ubrań.

Jednak osoby, które wypróbowały orzechy piorące, twierdzą, że nie działają one tak dobrze, jak reklamowano. Nie są one również dostarczane z żadnymi instrukcjami, jak używać ich prawidłowo, co oznacza, że łatwo je zepsuć.

Jak działają orzechy piorące?

Orzechy piorące są wytwarzane z naturalnej trzciny uprawianej w Tajlandii i Chinach. Przed użyciem trzcinę należy namoczyć w wodzie przez dwa dni, aby jej pory otworzyły się i uwolniły do wody naturalne olejki. Pomaga to w usuwaniu plam i nieprzyjemnych zapachów z ubrań dzięki zastosowaniu roślinnych środków czyszczących zamiast substancji chemicznych lub zapachowych występujących w typowych detergentach do prania.