Dlaczego warto używać naturalnych kosmetyków?

Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne? To słuszne pytanie. Przemysł kosmetyczny kwitnie i jest wart miliardy dolarów. Drogeryjne półki z kosmetykami są zatłoczone jak nigdy dotąd, a produkty, które twierdzą, że dadzą Ci świecącą skórę, lśniące włosy i pełne usta, nie mają sobie równych. Ale zastanów się nad tym: Wśród składników przeciętnego makijażu jest wiele takich, które zostały powiązane ze zmianami hormonalnymi, reakcjami alergicznymi, a nawet rakiem. Dla niektórych osób substancje te mogą powodować bardzo realne problemy zdrowotne – i często są one niepotrzebne!

 

W rzeczywistości istnieją dziesiątki powodów, aby wybrać naturalny makijaż zamiast konwencjonalnych produktów. Począwszy od pozytywnego wpływu na środowisko, a skończywszy na indywidualnych korzyściach zdrowotnych, które zauważysz po zmianie, istnieje wiele zachęt, aby zdecydować się na całkowicie naturalne kosmetyki. Jeśli nadal nie jesteś przekonana, że naturalne kosmetyki powinny być Twoją nową normą, oto trzy sposoby na rozważenie zmiany swojej rutyny:

Zmieniając swoją torbę do makijażu możesz w prosty sposób poprawić swoje zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Eliminując syntetyczne konserwanty (które zostały powiązane m.in. ze zmianami hormonalnymi) ze swojej kosmetycznej rutyny, obniżysz ryzyko wystąpienia dolegliwości związanych z hormonami, takich jak trądzik i rak piersi, a także stanów zapalnych, takich jak trądzik różowaty i zapalenie skóry. Więcej artykułów na temat kosmetyków znajdziesz na stronie https://polishly.pl/