Zalety peelingu enzymatycznego

O peelingu enzymatycznym zrobiło się głośno w świecie dermatologów, ale nie jest on tak powszechnie stosowany przez ogół społeczeństwa, więc wiele osób nadal nie wie, co to jest. Peeling enzymatyczny, zwany również peelingiem z użyciem kwasu mlekowego, to rodzaj peelingu chemicznego, który wykorzystuje kwas alfa-hydroksylowy do pozbycia się martwych komórek skóry. 

 

Kwas mlekowy jest alfa-hydroksykwasem naturalnie wytwarzanym przez twoje ciało podczas ćwiczeń i ma właściwości przeciwstarzeniowe. Enzymy pochodzą zazwyczaj z roślin, takich jak trzcina cukrowa i ananas, i istnieją różne rodzaje z różnym procentem kwasu mlekowego. Są one najczęściej stosowane w leczeniu drobnych linii, zmarszczek, uszkodzeń słonecznych, przebarwień i blizn potrądzikowych, ale mogą być również stosowane do leczenia większych obszarów na ciele, gdy odbywa się w połączeniu z innymi zabiegami, takimi jak lasery.

Korzyści wynikające z zastosowania peelingów enzymatycznych obejmują wygładzenie drobnych linii i zmarszczek, a także rozjaśnienie przebarwień i blizn potrądzikowych. Mogą one rozjaśnić skórę, ponieważ redukują brązowe plamy powstałe w wyniku uszkodzeń słonecznych lub starych blizn potrądzikowych. Regularne stosowanie peelingów (zazwyczaj raz w miesiącu) może sprawić, że skóra będzie wyglądać młodziej i poprawi się jej struktura. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://bellaplace.pl/